10 Mayıs 2022

“Aşı ve Sağlık" konulu resim ve kompozisyon yarışması sonuçları

Değerli Aksaraylılar ;

Aksaray Aile Hekimleri Derneği olarak; ilimiz erişkin bağışıklama oranları ve sağlık okuryazarlığı düzeylerinin düşük olması nedeniyle, hem erişkin hem çocukluk dönemi aşılama oranlarını artırmak, hem de halkımızın sağlık okuryazarlığı düzeyini yükseltmek amacıyla “ Aksaray Aşı ve Sağlık Okuryazarlığı Projesi ‘’ başlattık.

Proje kapsamındaki faaliyetlerimizden biri de; “Aşı ve Sağlık “ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlemekti. İlköğretim 4. Ve 5. sınıflara resim, lise 9.-10.-11. sınıflara ise kompozisyon kategorisi belirlendi. Başvuruları 14 Şubat 2022 tarihinde başlayan yarışmamız, 08 Nisan 2022 tarihinde sonlanmıştır. Gelen başvurular arasından dereceye giren resim ve kompozisyonlar, seçici kurul tarafından değerlendirilerek belirlenmiştir. Resim kategorisinde ilk üçe girenler belirlendikten sonra, Yönetim Kurulu kararıyla bir tane resim de mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Kompozisyon kategorisinde ise; başvuru şartlarını yerine getiren iki kompozisyon değerlendirmeye alınmıştır.

Resim yarışmasında;
1. Ceylin Çömlekçi – Özel Ak İrfan Ortaokulu
2. Fatıma Zehra Türkoğlu – Kılıçarslan İlkokulu
3. Azra Hilal Nazlıtepe – Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu olmuştur.

Mansiyon ödülüne ise; Güzel Sanatlar Lisesi’nden Esmanur Çelik layık bulunmuştur.

Kompozisyon yarışmasında;
1. Rümeysa Karatay - Özel Ak İrfan Koleji
2. Hasan Erdem Yaşar – Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ödüller, Sn. Valimiz Hamza Aydoğdu'nun teşrifleriyle düzenlenecek olan törenle verilecektir. Tören için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
Dereceye giren öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimizi yetiştiren ve yol gösteren öğretmenlerimize ve ayrıca destek veren ailelerine de teşekkür ederiz.
Yarışmamızın düzenlenmesinde ve hayata geçirilmesinde; manevi desteklerini esirgemeyen Aksaray Valiliğimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen tüm birimlere şükranlarımızı sunarız. Yarışmamıza katılan ve katılmayan tüm kıymetli evlatlarımıza, ailelerine ve tüm değerli öğretmenlerimize; yaşam boyu sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz. ‘’ Herkes İçin Uzun Ömür ‘’ ve ‘’ Yaşam Boyu Bağışıklama ‘’ diyoruz…

 

 

 

 

 

 

Saygılarımızla

AKAHED YÖNETİM KURULU